Dūlas atbalsts pēcdzemdību periodā

          Laiks pēc bērniņa dzimšanas var būt vēl satraucošāks par grūtniecību vai dzemdībām. Ir sākusies jauna dzīve mazam cilvēciņam un jums kā mammai un tētim. Bērniņa piedzimšana maina visu un jauno apstākļu pieņemšana var izrādīties ļoti grūta, īpaši, ja bijušas smagas dzemdības, ir liela nedrošības sajūta vai trūkst atbalsta un sapratnes no apkārtējiem. Sieviete vēl vairākus mēnešus pēc dzemdībām joprojām ir emocionāli ļoti atvērta, tāpēc arī ļoti viegli ievainojama. Katrs nepārdomāts, neveiksmīgs, nevietā pateikts vārds var sagraut. 

         Šis pirmais laiks, kad tikai iepazīstam savu bērniņu, nav viegls. Ir jāmācās saklausīt mazulīša vajadzības, vienlaikus neaizmirstot par savējām. Vai ik katrai māmiņai pazīstama baiļu sajūta par savu bērniņu, kad naktī aizturam savu elpu, lai saklausītu mazuļa elpošanu. Satraukums par it kā pazūdošu pienu, apjukums par mazuļa raudāšanas iemesliem un visam pāri milzīgs nogurums. Šajos apstākļos Dūla var būt cilvēks, kurš klusām ir blakus, uzklausa, ieklausās un palīdz saskatīt risinājumu tieši jūsu situācijā.

          Dūla atbalsta jauno māmiņu pirmajos bērniņa dzīves mēnešos. Tas ir praktisks un informatīvs atbalsts  krūts barošanā un bērniņa aprūpē. Dažas dūlas var palīdzēt praktiski, dodot māmiņai iespēju atpūsties. Tās piedāvā emocionālu atbalstu jaunajai māmiņai brīžos, kad sieviete jūtas apjukusi, nomākta, nobažījusies utml.

Visbiežāk sniegtais atbalsts pēcdzemdību periodā ir zīdīšana (skat. šeit)

Atgriezties

 . Zīdīšanas konsultants dūla Liepājā Zīdīšanas konsultācijas Liepājā Grūtnieču nodarbības Dūla dzemdībās Topošo vecāku kursi Dūlas konsultācija Dzemdību elpošana