Dūlas atbalsts grūtniecības laikā

         Gatavojoties dzemdībām        

        Lielākā daļa dūlas- klientes attiecības sākas dažus mēnešus pirms dzemdību datuma. Šajā laikā dūla ar klienti veido uzticības pilnas attiecības, kurās sieviete jūtas droši uzdot jebkuru jautājumu, dalīties savās bailēs un bažās, kā arī aktīvi piedalīties radot savu dzemdību plānu. Dūla sniedz sievietei atbalstu jebkurā situācijā, kas saistīta ar grūtniecību.

     Dūla piedāvā dažādas grupu nodarbības grūtniecības laikā. Tās ir gan informatīvas, gan relaksējošas, gan fiziski un emocionāli sagatavojošas dzemdībām. 

         Esot kopā emocionāli grūtos brīžos, stresa apstākļos        

Grūtniecības laikā dūla atbalsta sievieti, kurai ir noteikts gultas režīms, sieviete atrodas slimnīcā kādu sarežģījumu dēļ vai ir augsta riska grūtniecība. Dažkārt sievietei ir uzmācīgas domas par savu vai bērniņa veselību, par dzemdību norisi vai par to kā viņa tiks galā ar tikko dzimušo bērniņu. Satraukumi var būt tik dažādi, cik dažādas esam mēs pašas. Dūla piedāvā informatīvu, emocionālu un praktisku palīdzību apstākļos, kas parasti ir stresa, apjukuma pilni un emocionāli smagi.

         Lutinot sievieti 

       Gaidot bērniņu sievietei joprojām ir viņas ikdienas darbi, pienākumi, kurus viņa nepagurdama cenšas apdarīt, cik labi spēj. Mūsdienu straujais ritms nemaz neļauj apstāties, ieklausīties sevī un mazulī. Taču mazajam cilvēkam zem sirds tas ir tik ļoti nepieciešams, arī māmiņai pašai.  Dūla var sniegt māmiņai relaksāciju caur Rebozo lakatu masāžu, taurinpieskāriena masāžu vai vizualizāciju - meditāciju, kuru laikā sieviete relaksējas, ir kontaktā ar sevi, savu ķermeni un mazulīti.

       Dūla nesniedz nekāda veida medicīnisku palīdzību. Tomēr viņa ir zinoša daudzās ar grūtniecību un dzemdībām saistītās norisēs. Tādējādi dūla spēj sievietei izskaidrot grūtniecības norisi, kādas procedūras vajadzību, ieguvumus un iespējamos riskus grūtniecības un dzemdību laikā. Vienlaicīgi dūla vienmēr iedrošina sievieti runāt par neskaidrajiem jautājumiem ar savu aprūpes speciālistu.

Atgriezties

 . Zīdīšanas konsultants dūla Liepājā Zīdīšanas konsultācijas Liepājā Grūtnieču nodarbības Dūla dzemdībās Topošo vecāku kursi Dūlas konsultācija Dzemdību elpošana