Dūlas individuālas konsultācijas 

             Konsultācijā  veidojam uzticības pilnas attiecības, kurās sieviete jūtas droši uzdot jebkuru jautājumu, dalīties savās bailēs un bažās.

            Sniedzu emocionālu atbalstu jebkurā situācijā, kas saistīta ar grūtniecības norisi, dzemdībām vai pēcdzemdību periodu. Es Tevi uzklausu, iedziļinos, izskaidroju, uzmundrinu un aicinu ieklausīties sevī, rodot risinājumu tieši Tavā situācijā.

Grūtniecības laikā

 • Ja nespēj tikt galā ar emocijām (bailes, uztraukumi, uzmācīgas domas, vainas sajūta u.c.)

            Grūtniecības laikā emociju skala ir visai plaša. Kādā brīdī sieviete smejas, bet pēc stundas jau raud un nav nomierināma. Nereti sieviete izjūt vainas sajūtu par savām "sliktajām" emocijām. Apkārtējie nesaprot, kāpēc sieviete raud laikā, kad it kā vajadzētu priecāties un smaidīt. Bieži sieviete neizprot arī pati sevi. Es palīdzu Tev satikties ar Tavām emocijām, paskatīties uz tām un saklausīt sevī kādu risinājumu.

 • Ja radušies kādi sarežģījumi
 • Esot kopā emocionāli grūtos brīžos, stresa apstākļos        

           Grūtniecības laikā dūla atbalsta sievieti, kurai ir noteikts gultas režīms, sieviete atrodas slimnīcā kādu sarežģījumu dēļ vai ir augsta riska grūtniecība. Dažkārt sievietei ir uzmācīgas domas par savu vai bērniņa veselību, par dzemdību norisi vai par to kā viņa tiks galā ar tikko dzimušo bērniņu. Satraukumi var būt tik dažādi, cik dažādas esam mēs pašas. Dūla piedāvā informatīvu, emocionālu un praktisku palīdzību apstākļos, kas parasti ir stresa, apjukuma pilni un emocionāli smagi.

 • Tu baidies no dzemdībām

             Bailes no dzemdībām var būt dažādas, katrai savas. Tās var būt gan konkrētas, gan vispārīgas. Bailes no dzemdībām var pastiprināt citas satraucošas sajūtas grūtniecības laikā.  Nereti tās sakņojas iepriekšējā dzemdību pieredzē. Bailes cilvēku pārņem savā varā, tās neļauj skaidri domāt. Bailes sastindzina ķermeni, to pašu dara dusmas un citas negatīvās emocijas. Ko ar tām darīt? Pirmais, - bēgt no savām sajūtām, noliegt tās. Otrais, - pieņemt savas bailes, saprast no kurienes tās nāk un ko tās ar Tevi izdara. Atbrīvoties no tām. Gatavojoties dzemdībām, ir svarīgi savas bailes apzināties, izrunāt jau grūtniecības laikā. Pretējā gadījumā visas bailes satiekas dzemdībās. Un dzemdībās tām nav vietas. Dzemdībās ir jāatbrīvojas, jāļaujas, taču negatīvās emocijas ar ķermeni dara visu pretējo. Es palīdzu Tev satikties ar Tavām emocijām, paskatīties uz tām un saklausīt sevī kādu risinājumu.

 • Tu vēlies sagatavoties dzemdībām

           Gatavoties dzemdībām var gan fiziski, gan psiholoģiski, gan informatīvi.  Emocionālā līmenī ir svarīgi atbrīvoties no savām satraucošajām emocijām, jo dzemdībās tās neļauj sievietei veiksmīgi vērties vaļā. Līdzīgi, kā ar čokurā savilkušos ezīti, kurš baidās no kāda apkārtējā apdraudējuma, sieviete bailēs sastingst un dzemdības padara daudz grūtākas.  Atsaucoties uz sievietes vajadzībām, sniedzu objektīvu informāciju, tai skaitā zināšanas par dabiskām dzemdībām un to pozitīvo ietekmi uz sievieti, jaundzimušo un viņas ģimeni. Gatavoju sievieti tam, ka dzemdībās sāp, aicinot pieņemt sāpes kā ceļu pie bērniņa un iedrošinot piedzīvot tās tieši tik, cik sievietei ir drosme to darīt. Es atbalstu sievieti visos viņas lēmumos un aicinu aktīvi piedalīties radot savu dzemdību plānu.

          Ja Tava izvēle vai nepieciešamība ir ķeizargrieziena dzemdības, izskaidroju tā norisi, kā arī palīdzu sagatavoties saudzīgai bērniņa un mammas piedzimšanai šādā veidā.

Visbiežāk tiekamies, lai

 • izrunātu dzemdību norisi, apzinātos savas vēlmes un iespējas tās piepildīt. 
 • praktiski gatavojamies, apgūstot elpošanu un dzemdības pozas 

Pēcdzemdību periodā

 • Tu nejūties droši rūpējoties par bērniņu, iespējams, trūkst praktisku iemaņu zīdaiņa kopšanā
 • Jūties slikti, šķiet, ka netiec galā ar mazuļa aprūpi
 • Esi izmisumā, jo nesaproti, kāpēc bērniņš raud vai naktī bieži mostas
 • Ļoti vēlies vai nevēlies barot ar krūti
 • Ir kādas zīdīšanas problēmas
 • Nesaproti, vai pietiek piens un bērniņš ir pietiekami paēdis
 • u.c.

             Laiks pēc bērniņa dzimšanas var būt vēl satraucošāks par grūtniecību vai dzemdībām. Ir sākusies jauna dzīve mazam cilvēciņam un jums kā mammai un tētim. Bērniņa piedzimšana maina visu un jauno apstākļu pieņemšana var izrādīties ļoti grūta, īpaši, ja bijušas smagas dzemdības, ir liela nedrošības sajūta vai trūkst atbalsta un sapratnes no apkārtējiem. Sieviete vēl vairākus mēnešus pēc dzemdībām joprojām ir emocionāli ļoti atvērta, tāpēc arī ļoti viegli ievainojama. Katrs nepārdomāts, neveiksmīgs, nevietā pateikts vārds var sagraut. 

         Šis pirmais laiks, kad tikai iepazīstam savu bērniņu, nav viegls. Ir jāmācās saklausīt mazulīša vajadzības, vienlaikus neaizmirstot par savējām. Vai ik katrai māmiņai pazīstama baiļu sajūta par savu bērniņu, kad naktī aizturam savu elpu, lai saklausītu mazuļa elpošanu. Satraukums par it kā pazūdošu pienu, apjukums par mazuļa raudāšanas iemesliem un visam pāri milzīgs nogurums. Šajos apstākļos labprāt būšu Jums blakus, uzklausīšu, ieklausīšos un palīdzēšu saskatīt risinājumu tieši Jūsu situācijā.

Man rūp, kā Tu jūties!

Cena - 25 eur,  konsultācijas ilgums 2 stundas

Atgriezties

 . Zīdīšanas konsultants dūla Liepājā Zīdīšanas konsultācijas Liepājā Grūtnieču nodarbības Dūla dzemdībās Topošo vecāku kursi Dūlas konsultācija Dzemdību elpošana