Lekciju cikls topošajiem vecākiem 

1. Kā sagatavoties dzemdībām

Nodarbībā runāsim par to, ko var darīt gaidību laikā, lai sagatavotos dzemdībām un piedzīvotu tās pēc iespējas skaistāk. Pievērsīsimies gan teorētiskām un praktiskām lietām, gan psiholoģiskām un emocionālām vajadzībām. Runāsim par gaidību laika satraukumu un bailēm – ko iesākt ar šīm emocijām, kā ieklausīties sevī? Kas ir dzemdību plāns? Vai tādu vajag rakstīt, vai labāk neko neplānot, lai nebūtu vilšanās? Parunāsim par dzemdību somas saturu - ko un cik daudz ņemt līdzi. Nāc arī ar saviem jautājumiem - izrunāsim Tev neskaidro un nezināmo!

2. Dzemdību norise

Paskatīsimies uz dzemdībām ķermeniski, hormonāli un emocionāli. Kā šie trīs darbojas kopā!? Kā saglabāt mieru katrā dzemdību fāzē, kur smelties spēkus; Kad atpūsties, kad aktīvi līdzdarboties. Ko dzemdības nozīmē bērniņam?

Nodarbībā runāsim par pirmsdzemdību sajūtām, kāda ir dzemdību sāpju loma, kā saprast, vai šīs ir dzemdības vai tikai priekšvēstneši, kā sieviete emocionāli un fiziski mainās dzemdību gaitā. Uzzināsim, kas  var traucēt un kas palīdzēt dzemdību procesā. Kad doties uz slimnīcu? 

Dzemdībās svarīga ir drošības sajūta. Meklēsim veidus, kas veido tieši Tavu drošības sajūtu.

Izrunāsim arī tipisku dzemdību aprūpes secību slimnīcā (lai gan rekomendēju doties arī uz slimnīcas apskates nodarbību, kur par šo stāsta vairāk). Ja ir pāri, kas plāno mājdzemdības, atbildam uz jautājumiem par tām.

3. Kā atvieglot dzemdību sāpes

Mēģināsim saprast, kā sieviete var sev palīdzēt pārvarēt sāpes. Izrunāsim gan medicīniskas, gan alternatīvas sāpju mazināšanas iespējas – masāža, Rebozo lakats, dzemdību pozas, elpošana, aromterapija u.c. Ielūkosimies sevī, meklējot resursus sāpju pārvarēšanai!

4. Partnera vai citas atbalsta personas palīdzība dzemdībās

Nodarbība veltīta sarunai par atbalsta personas (vīrs, draugs, dūla, draudzene, mamma) lomu dzemdībās. Izrunāsim, ko katrā posmā var darīt sievietes atbalsta persona, lai dzemdības noritētu labāk.

Izmēģinām dažādas dzemdību un atslābināšanās pozas, elpošanu, masāžu.
Tēti un citas atbalsta personas var nākt uz nodarbību arī tad, ja uz slimnīcu līdzi neplāno braukt, jo - dzemdības parasti sākas mājās un visbiežāk sieviete uz slimnīcu nedodas  pirmajā dzemdību minūtē.

5.  Pēcdzemdību periods – no dzimšanas līdz 3 mēnešiem

Mazuļa fiziskā un emocionālā aprūpe. Hendlings. Attiecību veidošana ar mazuli: pirmais kontakts āda – āda. Zīdīšanas uzsākšana. Kādas ir mazuļa fiziskās un emocionālās vajadzības pirmo dzīves mēnešu laikā. Mazuļa raudāšanas iemesli un risinājumi. Kādas var būt jaunās māmiņas emocijas un ko ar tām iesākt? Sievietes ķermenis pēc dzemdībām. Jaundzimušā sajūtas pēc dzimšanas.

Katras nodarbības cena - EUR 8,  - vienai vai pārim

Atgriezties

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .