Tev piedzims mazulis, nevis milzis
6. oktobris, 2020 pl. 10:42,
Nav komentāru
Pārāk bieži nākas satikt norūpējušās topošās mammas, kurām sola...milzīgu bērnu. Ko tu ēd? Ieturi diētu! Kā tu viņu ārā dabūsi? Patiešām, kā es viņu piedzemdēšu? (it kā nepietiktu rūpes par, ko domāt). Šādi biedējot, kauninot topošajai dzedmētājai nu ne kādi nepalīdzam. Varam iedrošināt pārskatīt ēdienkarti, fiziskās aktivitātes ikdienā. Bet ziniet, arī tas ne vienmēr palīdzēs. Mazulis vienkārši aug lielāks. Bet vai tiešām tas nozīmē grūtas dzemdības un "nevarēt viņu dabūt laukā"? Šis nebūs pētījumos balstīts pārskats, bet mans dzemdību dūlas piedzīvotais 5 gadu laikā.
Šajā septembrī ar dienas starpību piedalījos divu mazuļu - brašuļu piedzimšanā. Abi mazuļi svēra tuvu 5 kg. Vienā gadījumā pēc skaistas un mierpilnas atvēršanās līdz pilnam atvērumam tomēr bija jāpieņem lēmums par akūtu ķeizargriezienu. Bērniņš bija iegūlies mammas iegurnī ne tik labvēlīgi veiksmīgai piedzimšanai. Un es patiešām esmu redzējusi, ka arī mazākie bērni -3 kg - mēdz iegulties dažādās dzimšanai neizdevīgās pozās, turklāt šis nebūt nav vienīgais iemesls, kāpēc dažkārt mazuļi nevar piedzimt vagināli.
Otras dzemdības - mazulis vēl "svarīgāks" - noritēja vien 2 stundas un piedzima dabīgās vaginālās dzemdībās. Māmiņai nebija neviena plīsuma!
Ar to es vēlos gan mierināt, gan iedrošināt, gan aicināt ļauties nezināmajam, bet paredzētajam - dzemdībām, pat, ja Tev ir sasolīts milzīgs bērns. Arī mazus bērnus var būt grūti piedzemdēt, tieši tāpat kā lielus - viegli. Un otrādi. Bērna svars nav vienīgais noteicošais vieglām vai grūtām dzemdībām.
Tev nepiedzims milzis, bet Tavs mazulis, tikko dzimis MAZS bērniņš