ŠOBRĪD PIEJAMA TIKAI INDIVIDUĀLA GATAVOŠANA DZEMDĪBĀM (01.01.2023)

Lekciju cikls topošajiem vecākiem 

1. Gatavošanās dzemdībām

Nodarbībā runāsim par to, ko var darīt gaidību laikā, lai sagatavotos dzemdībām un piedzīvotu tās pēc iespējas skaistāk. Pievērsīsimies gan teorētiskām un praktiskām lietām, gan psiholoģiskām un emocionālām vajadzībām. Runāsim par gaidību laika satraukumu un bailēm – ko iesākt ar šīm emocijām, kā ieklausīties sevī? Kas ir dzemdību plāns? Vai tādu vajag rakstīt, vai labāk neko neplānot, lai nebūtu vilšanās? Parunāsim par dzemdību somas saturu - ko un cik daudz ņemt līdzi. Nāc arī ar saviem jautājumiem - izrunāsim Tev neskaidro un nezināmo!

2. Dzemdību norise

Sieviete dzemdību laikā mainās gan fiziski, gan emocionāli. Sievietes drošības sajūta ir svarīga, lai spētu laist pasaulē bērniņu. Drošības sajūtu veido arī zināšanas par to, ko var sagaidīt dzemdību laikā. Nodarbībā secīgi iesim cauri visam dzemdību piedzīvojumam.

Paskatīsimies uz dzemdībām ķermeniski, hormonāli un emocionāli. Kā šie trīs darbojas kopā? Uzzināsiet, kas var traucēt un kas palīdzēt dzemdību procesā. Kad doties uz slimnīcu? Kad ir jāatpūšas, kad nepieciešams aktīvi līdzdarboties. Ko dzemdības nozīmē bērniņam?

Izrunāsim arī tipisku dzemdību aprūpes secību slimnīcā (lai gan rekomendēju doties arī uz slimnīcas apskates nodarbību, kur par šo stāsta vairāk). Ja ir pāri, kas plāno mājdzemdības, atbildu uz jautājumiem par tām.

Iespējams, esi nobažījusies, kā sapratīsi, kad dzemdības patiešām ir sākušās. Varbūt uztraucies, vai laikus paspēsi aizbraukt uz slimnīcu? – Atnāc, izrunāsim visus Tevi satraucošos jautājumus!

P.S. Ņem līdzi arī mazuļa tēti!

3. Kā atvieglot dzemdību sāpes

Mēģināsim saprast, kā sieviete var sev palīdzēt pārvarēt sāpes. Izrunāsim gan medicīniskas, gan alternatīvas sāpju mazināšanas iespējas – masāža, Rebozo lakats, dzemdību pozas, elpošana, aromterapija u.c. Ielūkosimies sevī, meklējot resursus sāpju pārvarēšanai!

4. Partnera vai citas atbalsta personas palīdzība dzemdībās

Nodarbība veltīta sarunai par atbalsta personas (vīrs, draugs, dūla, draudzene, mamma) lomu dzemdībās. Izrunāsim, ko katrā posmā var darīt sievietes atbalsta persona, lai dzemdības noritētu labāk.

Izmēģinām dažādas dzemdību un atslābināšanās pozas, elpošanu, masāžu.
Tēti un citas atbalsta personas var nākt uz nodarbību arī tad, ja uz slimnīcu līdzi neplāno braukt, jo - dzemdības parasti sākas mājās un visbiežāk sieviete uz slimnīcu nedodas  pirmajā dzemdību minūtē.

5.  Pēcdzemdību periods 

Mazuļa fiziskā un emocionālā aprūpe. Hendlings. Attiecību veidošana ar mazuli: pirmais kontakts āda – āda. Zīdīšanas uzsākšana. Kādas ir mazuļa fiziskās un emocionālās vajadzības pirmo dzīves mēnešu laikā. Mazuļa raudāšanas iemesli un risinājumi. Kādas var būt jaunās māmiņas emocijas un ko ar tām iesākt? Sievietes ķermenis pēc dzemdībām. Jaundzimušā sajūtas pēc dzimšanas.

Katras nodarbības cena - EUR 40,  - vienai vai pārim

Atgriezties

Zīdīšanas konsultants dūla Liepājā Zīdīšanas konsultācijas Liepājā Grūtnieču nodarbības Dūla dzemdībās Topošo vecāku kursi Dūlas konsultācija Dzemdību elpošana